Založ si blog

Vysvedčenie pre predsedu Trnku

Ten pocit, keď si myslíte, že ste urobili všetko len to najlepšie, ale v skutočnosti to domrvíte, čo vám každý okolo vás hovorí, ale ono to je nakoniec PODĽA vášho úsudku chyba niekoho iného…. Neviem, či je to slepota, hluchota alebo jedno aj druhé a k tomu korunované hlupáctvom. Irónia je na mieste.

Ale na adresu koho?

Pán Trnka si dovolí kritizovať rozhodnutie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR o prehodnotení počtov žiakov v prvých ročníkoch stredných škôl, ktoré on ustanovil značne svojsky (to je mierny výraz). O vlne odporu voči jeho dodnes nevysvetlenému „nula“ žiakov na Gymnázium Park mládeže, či Obchodnej akadémie Polárna a ďalších škôl som písala v blogu na Mikuláša. Petície za zachovanie štúdia na dotknutých školách podpísalo takmer 10 tisíc občanov.

Študenti Gymnázia Park mládeže v Košiciach dokonca svojpomocne natočili video o škole. Odborné argumenty a rokovanie zriaďovateľa Gymnázia Park mládeže na ministerstve prinieslo ovocie. Nové počty žiakov v prvých ročníkoch ministerstvo zverejnilo na svojom webe.

Je žalostné akú informáciu o celej veci prinesú lokálne média v Košiciach.

Im už naozaj neostalo ani kúsok rozumu a objektívnosti? Pán Trnka sa rozhorčuje nad tým, ako sa pridalo gymnáziám pričom on chce aby išli žiaci študovať na Stredné odborné školy? A to ich donúti tým, že „svojmu“ gymnáziu napríklad Gymnáziu Trebišovská pridá žiakov a inej škole dá nulu? V tomto prípade jeho argument akosi sám porušil! Ministerstvo urobilo len to, že v konkrétnych prípadoch škôl, ktoré záujem o štúdium na ich škole dlhodobo evidujú, pridal žiakov, ktorých „p. Trnka nevidel, že sú potrební“. Ak vznikla nejaká disproporcia, tak len jeho a opakujem jeho vinou.

Pretože pridal školám a iným s rovnakým zameraním, hoci kvalitnejším, dal nulu. A ešte spochybňuje rebríčky INEKO, ktoré jasne hovoria aj o kvalite dotknutého Gymnázia Park mládeže.

Je smiešne a úbohé vyjadrovať sa kriticky na ministerstvo školstva a ich obviniť z neodbornosti, keď on sám svoje „odborné rozhodnutie“ nijako dodnes nezdôvodnil. Dodnes nikto nepozná kritériá, ktoré p. Trnku k jeho rozhodnutiu viedli.

Je však nutné uviesť, že ministerstvo pridalo aj školám, ktoré vychovávajú zdravotné sestry, či čašníkov a kuchárov. V Košiciach začínajú naozaj chýbať. Ale to len na okraj drzého spochybňovania rozhodnutia ministerstva s falošným fókusom, že sa pridalo gymnáziám.

Áno správne sa p. Trnka pýta načo bol tento cirkus dobrý? Kto ho však zapríčinil? Teraz sa čuduje, že na vysvedčení od ministerstva má on osobne „nedostatočnú“. Veď kto vyhnal deti v zime do ulíc, aby prejavili svoj názor? (za tú mobilizáciu mladých by som mu aj jednotku dala). Ešte im uhladený a nonšalantne povedal, ako sa na ulici nič nevyrieši? Aspoň vieme, prečo na premietaní verejných vypočutí kandidátov na Ústavný súd, spojený so „spomienkovým podujatím“ 25.januára pri vedeckej knižnici bola len hŕstka ľudí. Pretože sa tam vlastne nič nevyrieši.

A napriek tomu sa niečo v tých mladých po proteste pred župou pohlo. Najmä teraz, po tom, čo spolu s polročným vysvedčení dostali správu o tom, že im spolužiaci predsa len pribudnú. Pochopili, že treba bojovať stále za svoju pravdu, že boj nekončí tým, že na kraji „vyhnali smer“, že treba pozerať na kroky tých, ktorí chceli byť lepší. Minimálne u tých, ktorí podpísali petíciu proti rozhodnutiu p. Trnku už pán predseda sympatie hľadať nemusí. Stratil ich. A ďalej ich teraz stráca komentovaním rozhodnutia a spochybňovaním reality, ktorá mu stále uniká.

Stredné školstvo si vyžaduje viac, než len škrtnúť počty prvákov, uvariť im čajík a ponúknuť koláče populizmu.

Dobrú chuť k pravde p. Trnka.

Chuck Norris z Ťahanoviec vracia úder!

08.10.2019

Brzdiť rozvoj sa nemá. Brzdiť dobrovoľníkov sa nemá. Brzdiť výsadbu stromov sa nemá. No zo všetkého najviac sa nemá klamať! To vie aj malé dieťa. A nemá sa to robiť ani vtedy, keď chcem viac »

Kreatívne poplatky v meste Košice

04.10.2019

Nedávno sa zišla špička kultúrnej Košickej obce a tvorili stratégiu rozvoja kultúry v meste. Podelení do skupiniek dostali zadania a tie mali realizovať. Na záberoch z podujatia nechýbal všetečný viac »

Novinári dostali konečne „na bendžo“!

27.09.2019

Konkrétne tí z regionálneho periodika Korzár. Uverejnili totiž článok plný nie že vyslovene neprávd, ale neoverených tvrdení len materiálov od ansámblu vedenia mesta Košice. Už viackrát viac »

turecko, sýria, útok, kurdi

Kurdi sa dohodli s Damaskom na rozmiestnení armády na hranici s Tureckom

13.10.2019 21:49, aktualizované: 22:05

Dohodu podľa nemenovaného zdroja Kurdi uzavreli s vládou v Damasku prostredníctvom Ruska.

SR NRSR výbor zdravotníctvo zasadnutie BAX

Pacient môže zmeniť lekára, ak stratil dôveru

13.10.2019 20:00

Prípad 15-ročného Lukáša, ktorý musel na operáciu mozgu čakať dva mesiace, otvoril mnoho otázok.

New York, One World Observatory, One World Trade Centre, WTC, vyhliadková plošina, Manhattan, Ground Zero

Najbohatším mestom sveta je New York, má veľa ľudí s plnými peňaženkami

13.10.2019 18:57

New York, v ktorom žije 65 miliardárov a vyše 380 tisíc milionárov, je najbohatším mestom sveta.

DANKO: Vyjadrenie po Koaliènej rade

Danko: Gott pre mňa zostane navždy najväčším československým spevákom

13.10.2019 18:32

V hradnej kaplnke Bratislavského hradu sa konala svätá omša za zosnulého speváka.

darinarufusova

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 99356x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie