Založ si blog

Vysvedčenie pre predsedu Trnku

Ten pocit, keď si myslíte, že ste urobili všetko len to najlepšie, ale v skutočnosti to domrvíte, čo vám každý okolo vás hovorí, ale ono to je nakoniec PODĽA vášho úsudku chyba niekoho iného…. Neviem, či je to slepota, hluchota alebo jedno aj druhé a k tomu korunované hlupáctvom. Irónia je na mieste.

Ale na adresu koho?

Pán Trnka si dovolí kritizovať rozhodnutie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR o prehodnotení počtov žiakov v prvých ročníkoch stredných škôl, ktoré on ustanovil značne svojsky (to je mierny výraz). O vlne odporu voči jeho dodnes nevysvetlenému „nula“ žiakov na Gymnázium Park mládeže, či Obchodnej akadémie Polárna a ďalších škôl som písala v blogu na Mikuláša. Petície za zachovanie štúdia na dotknutých školách podpísalo takmer 10 tisíc občanov.

Študenti Gymnázia Park mládeže v Košiciach dokonca svojpomocne natočili video o škole. Odborné argumenty a rokovanie zriaďovateľa Gymnázia Park mládeže na ministerstve prinieslo ovocie. Nové počty žiakov v prvých ročníkoch ministerstvo zverejnilo na svojom webe.

Je žalostné akú informáciu o celej veci prinesú lokálne média v Košiciach.

Im už naozaj neostalo ani kúsok rozumu a objektívnosti? Pán Trnka sa rozhorčuje nad tým, ako sa pridalo gymnáziám pričom on chce aby išli žiaci študovať na Stredné odborné školy? A to ich donúti tým, že „svojmu“ gymnáziu napríklad Gymnáziu Trebišovská pridá žiakov a inej škole dá nulu? V tomto prípade jeho argument akosi sám porušil! Ministerstvo urobilo len to, že v konkrétnych prípadoch škôl, ktoré záujem o štúdium na ich škole dlhodobo evidujú, pridal žiakov, ktorých „p. Trnka nevidel, že sú potrební“. Ak vznikla nejaká disproporcia, tak len jeho a opakujem jeho vinou.

Pretože pridal školám a iným s rovnakým zameraním, hoci kvalitnejším, dal nulu. A ešte spochybňuje rebríčky INEKO, ktoré jasne hovoria aj o kvalite dotknutého Gymnázia Park mládeže.

Je smiešne a úbohé vyjadrovať sa kriticky na ministerstvo školstva a ich obviniť z neodbornosti, keď on sám svoje „odborné rozhodnutie“ nijako dodnes nezdôvodnil. Dodnes nikto nepozná kritériá, ktoré p. Trnku k jeho rozhodnutiu viedli.

Je však nutné uviesť, že ministerstvo pridalo aj školám, ktoré vychovávajú zdravotné sestry, či čašníkov a kuchárov. V Košiciach začínajú naozaj chýbať. Ale to len na okraj drzého spochybňovania rozhodnutia ministerstva s falošným fókusom, že sa pridalo gymnáziám.

Áno správne sa p. Trnka pýta načo bol tento cirkus dobrý? Kto ho však zapríčinil? Teraz sa čuduje, že na vysvedčení od ministerstva má on osobne „nedostatočnú“. Veď kto vyhnal deti v zime do ulíc, aby prejavili svoj názor? (za tú mobilizáciu mladých by som mu aj jednotku dala). Ešte im uhladený a nonšalantne povedal, ako sa na ulici nič nevyrieši? Aspoň vieme, prečo na premietaní verejných vypočutí kandidátov na Ústavný súd, spojený so „spomienkovým podujatím“ 25.januára pri vedeckej knižnici bola len hŕstka ľudí. Pretože sa tam vlastne nič nevyrieši.

A napriek tomu sa niečo v tých mladých po proteste pred župou pohlo. Najmä teraz, po tom, čo spolu s polročným vysvedčení dostali správu o tom, že im spolužiaci predsa len pribudnú. Pochopili, že treba bojovať stále za svoju pravdu, že boj nekončí tým, že na kraji „vyhnali smer“, že treba pozerať na kroky tých, ktorí chceli byť lepší. Minimálne u tých, ktorí podpísali petíciu proti rozhodnutiu p. Trnku už pán predseda sympatie hľadať nemusí. Stratil ich. A ďalej ich teraz stráca komentovaním rozhodnutia a spochybňovaním reality, ktorá mu stále uniká.

Stredné školstvo si vyžaduje viac, než len škrtnúť počty prvákov, uvariť im čajík a ponúknuť koláče populizmu.

Dobrú chuť k pravde p. Trnka.

Toxický sused

16.08.2019

Všetci občania Slovenska by si mali poriadne všímať svojich susedov. Nikdy totiž neviete, kde skončíte, v akej funkcii, či ako sa bude dariť vašej spoločnosti a práve toxický sused vás môže viac »

Ľudia, netreba robiť paniku, odkazuje Rasťo

12.08.2019

Máte cestu, ktorou každý boží deň jazdíte do práce, alebo vás vezie autobus verejnej osobnej dopravy. Cesta vedie malebnými serpentínkami v lesíku. Je to tak idylické a vy ste tak šťastný. viac »

Vodárenská ňúračka v Košiciach po pol roku v kresle

18.06.2019

Posledné obdobie čítame až priveľa „vodárenských článkov“ v košickom lokálnom a novinárskymi cenami ovenčenom denníku. Doposiaľ som vodárne registrovala ako organizáciu, vďaka ktorej viac »

Grónsko

Trump zrušil cestu do Dánska, keďže mu Dáni nechcú predať Grónsko

21.08.2019 00:00

Donald Trump v utorok oznámil, že odloží schôdzku s dánskou premiérkou, ktorú neoslovila jeho ponuka týkajúca sa kúpy Grónska.

Sudan

Sudánska armáda a protestné hnutie oznámili vznik novej vlády

20.08.2019 23:15

Členova novej rady zložia prísahu už v stredu.

andrej babiš, ANO, česko

Babiš po schôdzke so Zemanom: Spor je ukončený. Žiadna kríza nie je

20.08.2019 20:47

Meno nového nominanta ČSSD na funkciu ministra kultúry sa však prezident od premiéra údajne nedozvedel.

deti, škôlka, vakcína,

Výrobcovia sa boja výpadku vakcín

20.08.2019 19:00

Od januára by sa mal upraviť očkovací kalendár tak, že vakcináciu proti mumpsu, ružienke a osýpkam absolvujú nielen jedenásťročné, ale aj šesťročné deti.

darinarufusova

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 73567x
Priemerná čítanosť článkov: 1752x

Autor blogu

Kategórie