Založ si blog

Stratil som pero, nepodpíšem!

A k tomu stratil ešte aj rozum a hrdosť.

Zas a znova potvrdzuje župan Trnka svoju malosť. Tým vôbec nemyslím malosť fyzickú. Za to naozaj nemôže. Môže však za to, akým vnútorne malým človekom je.

Viete. Ten pocit, keď je niekto najprv geroj, lebo sa vraj teší na porovnávanie výdavkov na dohody za svojej éry a v minulosti po tom, čo poslanci schválili kontrolu personálnych výdavkov. A ten geroj sa odrazu stratí a nemá odvahu a ani pero, aby podpísal dané uznesenie.

Odmietne uznesenie podpísať s tým, že nie je časovo ohraničené a je vraj v rozpore so zákonom. Sraľo. Samozrejme, prezentuje to ako inak, prostredníctvom hovorkyne Terezkovej. Tá segenica musí obhajovať ešte aj Trnkovu kauzu peňazí na transparentnom účte, ktorú už rieši NAKA. Informácie priniesol LEN denník pluska. Neviem prečo sa hovorkyňa kraja platená z našich peňazí vôbec vyjadruje ku kauze fyzickej osoby Trnku, čo by v čase roku 2017, kandidáta na župana alias obyčajného človeka. Neprajem si, aby na obhajobu svojich osobných, prinajmenšom čudných a „rýchloúspešných“ podnikateľských aktivít, využíval človeka plateného z NAŠICH peňazí. Nech sa obhajuje sám a nech predstúpi pred média tak, ako sa vytŕča ON osobne, keď sa na sieťach chváli cudzím perím. Vtedy Terezkovú nepotrebuje. Stačí si sám.

Ak by nič neskrýval a ak by dohody mimo pracovného pomeru boli ok, nemal by problém ich kontrolórovi ukázať. Hospodári s peniazmi nás všetkých! a ak narastú počty zamestnancov oproti roku 2017 o takmer 30 a súčasne narastú aj výdavky na dohody mimo pracovného pomeru, niečo nie je v poriadku.

Keď napokon narastú celkovo mzdové výdavky o 400 tisíc, ani to nie je v poriadku. A pán rozhýbaný a transparentný Trnka má problém ukázať, čo vlastne „dohodári“ pre kraj robia. Tento „skonan roka“ v rebríčku transparentnosti je totálny omyl celého rebríčka TIS-ky. Dúfam, že to chlapci už aj pochopili. Hlavný kontrolór kraja sa v tejto veci obrátil aj na nich. Nepodpísať uznesenie je podľa môjho názoru, len snahou získať čas.

Voľba nového hlavného kontrolóra kraja je totiž plánovaná o tri mesiace. Trnka si možno myslí, že sa ním stane niekto, kto mu dá chudáčikovi konečne pokoj. Dookola spochybňuje nálezy Hudáka, len preto lebo je „ex smer“ a má „LEN“ pozastavené členstvo. Teda logicky „nemôže“ objektívne poukazovať na prešľapy a za jeho aktivitami vidí Trnka len a len politiku. Inými slovami, on robí všetko dobre a hlavný kontrolór si všetko asi vymýšľa, len preto lebo „ex smer“. To už nie je paranoja, to je už iná diagnóza. Ako my na východe hovoríme „správny chlop jak mu jednu pridžubeš po pysku, ta ci vraci“. Ten náš župan nie je chlap. Mal ísť do toho a nechať Hudáka, nech svoje podozrenia potvrdí kontrolou a ak mal istotu v tom, že je všetko v poriadku, tak by obrazne „totu jednu po pysku vracil“. Takto je to zas len správanie ufňukanca, ktorý nedorástol ani za dva roky do svojej stoličky. Už ani nedorastie, hoci je viac zrážok, nepomôže mu to, lebo nie je šampiňón a ako vidno, ani žiadny šampión.

A cenu pokrytec roka získava. . . . .

11.05.2020

Je rok 2015 a vy, ako opozičník kritizujete svojho rivala za prezamestnanosť na úrade. Na tento úrad sa za hlavného šéfa dostanete o dva roky neskôr, aj vďaka neustálej kritike netransparentnosti, kradnutie, zamestnávanie „kamarátov“ a pod. Prosto „šťááástie“. To, že človek o ktorom hovoríme si postavil kampaň aj na EEI, s ktorým jeho úrad nemá, ale že NIČ [...]

Poskočiť v rebríčku, len kam?

05.05.2020

Transparency international Slovensko sa podarilo niečo úžasné. V hodnotení „transparentnosti“ žúp sú skokanom v rebríčku Áno, ONI sami sú skokanom rebríčka transparentnosti, nie Košická župa, nie Trnka ! Predstavte si situáciu: ste kondičný tréner a súčasne sedíte v odbornej porote, ktorá hodnotí, ako ôsmi vypasení zverenci schudnú. A aké to prekvapenie, [...]

Pre koho sú lokálni politici?

29.04.2020

Náš mocipán v meste Košice svojimi krokmi dokazuje, že ON OSOBNE je nám na nič. Nesplietam. Fakt. Nechcem byť za regionálnu „pani Blahovú“. Ale tí občania mesta, ktorí majú od prírody nízky tlak, oceňujú, že im ho primátor Polaček dvíha. Ochotne. Často. Karanténa pre zatúlané zvieratá, ktorá NIE je pre mesto zabezpečená, sa konečne dostala do verejnoprávnej [...]

SAMP/T

Časť talianskej opozície tvrdo kritizuje výcvik ukrajinských vojakov neďaleko Ríma

20.03.2023 21:42

Taliansko podľa opozície poskytovaním čoraz rozvinutejších zbraní prispieva k zvyšovaniu intenzity konfliktu na Ukrajine.

superpočítač, počítač, pc, procesor, CPU, intel, výpočtová sila, komputing

Nemecká rada pre etiku žiada limity na používanie umelej inteligencie

20.03.2023 20:36

Používanie umelej inteligencie by malo posilniť ľudský rozvoj, nie ho znižovať.

Francúzsko

Francúzska vláda prežila dve hlasovania o vyslovení nedôvery

20.03.2023 19:29, aktualizované: 19:47

Francúzska vláda v pondelok prežila dve hlasovania o vyslovení nedôvery v parlamente.

Remišová

Hlas vystavil Remišovej faktúru na 600 miliónov. Prihodil aj predražené vešiaky

20.03.2023 18:21

Nečerpá eurofondy a nakupuje predražené vešiaky, tvrdí Hlas o ministerke Remišovej. Podľa rezortu ide o osobnú pomstu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 381626x
Priemerná čítanosť článkov: 4893x

Autor blogu

Kategórie