Založ si blog

Fabrika za euro (pre župana Trnku už neexistuje liek)

Kým doposiaľ ešte existoval niekto, kto nevedel čo sú samosprávne kraje, či nevedel, kto vôbec je Trnka, tak po dnešku to vie isto celé Slovensko. Môj ostatný blog „Na východe nič nové“ konštatoval stagnáciu v eurofondoch v kraji, keď je župa na chvoste v čerpaní peňazí. Práve eurofondy majú byť nástrojom zvyšovania zamestnanosti v kraji. Rovnako tak je zásadnou úlohou župana prioritne zveľaďovať majetok v svojej pôsobnosti, teda stredné školy, domovy sociálnych služieb, kultúrne zariadenia a cesty. Lenže náš župan nemusí, on už to má za dva roky všetko odfajknuté. On si môže dovoliť plniť iné, vyššie národohospodárske vízie, alebo skôr „bludy“? Nielen Aquapark, ale už aj US Steel je v jeho hľadáčiku. Dnešná záplava článkov o tom, že župa ponúkla kúpiť závod za euro, sa stretla s obrovskou vlnou záujmu. Najmä sa však diskutujúca verejnosť obávala, či by župan nemal vyhľadať odbornú lekársku pomoc či vyzvali ho, aby už neskákal padákom, lebo to má zrejme neblahý vplyv na jeho psychiku. Tak vysoká „čítanosť“ a diskutovanosť týchto článkov nemá obdobu. Ak bolo cieľom dostať samosprávne kraje do povedomia, prosím. Ale za akú cenu? Nemusí byť vôbec nereálne,  že táto medializovaná snaha povedie k vypísaniu referenda za odvolanie Trnku. Politik, i keď “len” regionálneho kalibru si skrátka nemôže dovoliť takto doslova „dristať“ piate cez deviate. Keď je jeho snaha o zachovanie zamestnanosti úprimná, nech konečne dá prácu napríklad stavebnému sektoru, prostredníctvom prílevu eurofondov. Prísť a tliachať o kúpe závodu, za ktorý ponúkali číňania 1,4 miliárd dolárov až jedno euro, je vskutku dôkazom politického, ale aj ekonomického analfabetizmu. Ja sa po dnešku nečudujem silnejúcim snahám o zrušenie župných úradov. Veď keď je napríklad na jeho čele takýto rozhýbaný expert, čo môžeme od nich čakať? Ako nám reálne pomôžu? Myslíte si, že ľudia v US Steele ho vítali s transparentmi? Budú ho za to nosiť na rukách? Veď len nedávno odznela v médiách infoška, že namiesto ťažkého priemyslu, by sa mali Košice zamerať na kreatívny priemysel. To 12 tisíc miest v US Steele nahradíme umelcami? Kto vie, čo je vlastne ten kreatívny priemysel? Vie to vôbec niekto? Uživili by sa ním tisíce ľudí? Ja osobne vôbec netuším. Ale tých pár miestnych politických špičiek, ktoré cestovali na ďaleký východ už určite vedia, lebo boli nasávať informácie. Prečo potom odrazu táto pseudosnaha predsa len zachrániť ťažký priemysel v meste a kraji? Ani neviem, ktorá diagnóza na celú túto situáciu „pasuje“ viac, schizofrénia, debilizmus (btw ten je neliečiteľný), demencia (tej máme viacero druhov, liečba závisí od druhu) ….Skrátka máme my tu veselo. Nateraz môže pán Trnka rovno zvýšiť zamestnanosť aspoň v oblasti zdravotníckej, konkrétne odbor psychiatria.

Stratil som pero, nepodpíšem!

31.05.2020

A k tomu stratil ešte aj rozum a hrdosť. Zas a znova potvrdzuje župan Trnka svoju malosť. Tým vôbec nemyslím malosť fyzickú. Za to naozaj nemôže. Môže však za to, akým vnútorne malým človekom je. Viete. Ten pocit, keď je niekto najprv geroj, lebo sa vraj teší na porovnávanie výdavkov na dohody za svojej éry a v minulosti po tom, čo poslanci schválili kontrolu [...]

A cenu pokrytec roka získava. . . . .

11.05.2020

Je rok 2015 a vy, ako opozičník kritizujete svojho rivala za prezamestnanosť na úrade. Na tento úrad sa za hlavného šéfa dostanete o dva roky neskôr, aj vďaka neustálej kritike netransparentnosti, kradnutie, zamestnávanie „kamarátov“ a pod. Prosto „šťááástie“. To, že človek o ktorom hovoríme si postavil kampaň aj na EEI, s ktorým jeho úrad nemá, ale že NIČ [...]

Poskočiť v rebríčku, len kam?

05.05.2020

Transparency international Slovensko sa podarilo niečo úžasné. V hodnotení „transparentnosti“ žúp sú skokanom v rebríčku Áno, ONI sami sú skokanom rebríčka transparentnosti, nie Košická župa, nie Trnka ! Predstavte si situáciu: ste kondičný tréner a súčasne sedíte v odbornej porote, ktorá hodnotí, ako ôsmi vypasení zverenci schudnú. A aké to prekvapenie, [...]

Francuzsko Koronavirus

ONLINE: V Paríži musia nosiť rúška, v Berlíne idú deti do školy

10.08.2020 06:00

Metropola Francúzska Paríž sa snaží brzdiť koronavírusovú pandémiu, zavádza povinné rúška vo frekventovaných častiach mesta.

pocasie-10-8-2020

Horúčavy vládnu Európe aj Slovensku. Kde vás ochladí dážď?

09.08.2020 22:18

Počasie bude ako cez kopirák, ale na Slovensku budú miesta, kde sa môže nazbierať toľko oblakov, že na vás spŕchne. Ktoré to sú?

pistol, streľba

Tragická párty vo Washingtone. Po streľbe jeden mŕtvy a mnoho zranených

09.08.2020 20:25

Najmenej jeden život a približne dve desiatky zranených si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v nedeľu ráno na párty pod holým nebom vo Washingtone.

Bielorusko, voľby

Bielorusi volili, novinárov zatýkali, internet nefungoval. V Minsku sú nepokoje

09.08.2020 19:10, aktualizované: 10.08.2020 06:03

Bieloruské prezidentské voľby sprevádzalo zatýkanie, vypadávanie internetu a nepokoje v uliciach. Podľa prieskumu vyhral Lukašenko, opozícia to spochybnila.