Založ si blog

Fabrika za euro (pre župana Trnku už neexistuje liek)

Kým doposiaľ ešte existoval niekto, kto nevedel čo sú samosprávne kraje, či nevedel, kto vôbec je Trnka, tak po dnešku to vie isto celé Slovensko. Môj ostatný blog „Na východe nič nové“ konštatoval stagnáciu v eurofondoch v kraji, keď je župa na chvoste v čerpaní peňazí. Práve eurofondy majú byť nástrojom zvyšovania zamestnanosti v kraji. Rovnako tak je zásadnou úlohou župana prioritne zveľaďovať majetok v svojej pôsobnosti, teda stredné školy, domovy sociálnych služieb, kultúrne zariadenia a cesty. Lenže náš župan nemusí, on už to má za dva roky všetko odfajknuté. On si môže dovoliť plniť iné, vyššie národohospodárske vízie, alebo skôr „bludy“? Nielen Aquapark, ale už aj US Steel je v jeho hľadáčiku. Dnešná záplava článkov o tom, že župa ponúkla kúpiť závod za euro, sa stretla s obrovskou vlnou záujmu. Najmä sa však diskutujúca verejnosť obávala, či by župan nemal vyhľadať odbornú lekársku pomoc či vyzvali ho, aby už neskákal padákom, lebo to má zrejme neblahý vplyv na jeho psychiku. Tak vysoká „čítanosť“ a diskutovanosť týchto článkov nemá obdobu. Ak bolo cieľom dostať samosprávne kraje do povedomia, prosím. Ale za akú cenu? Nemusí byť vôbec nereálne,  že táto medializovaná snaha povedie k vypísaniu referenda za odvolanie Trnku. Politik, i keď “len” regionálneho kalibru si skrátka nemôže dovoliť takto doslova „dristať“ piate cez deviate. Keď je jeho snaha o zachovanie zamestnanosti úprimná, nech konečne dá prácu napríklad stavebnému sektoru, prostredníctvom prílevu eurofondov. Prísť a tliachať o kúpe závodu, za ktorý ponúkali číňania 1,4 miliárd dolárov až jedno euro, je vskutku dôkazom politického, ale aj ekonomického analfabetizmu. Ja sa po dnešku nečudujem silnejúcim snahám o zrušenie župných úradov. Veď keď je napríklad na jeho čele takýto rozhýbaný expert, čo môžeme od nich čakať? Ako nám reálne pomôžu? Myslíte si, že ľudia v US Steele ho vítali s transparentmi? Budú ho za to nosiť na rukách? Veď len nedávno odznela v médiách infoška, že namiesto ťažkého priemyslu, by sa mali Košice zamerať na kreatívny priemysel. To 12 tisíc miest v US Steele nahradíme umelcami? Kto vie, čo je vlastne ten kreatívny priemysel? Vie to vôbec niekto? Uživili by sa ním tisíce ľudí? Ja osobne vôbec netuším. Ale tých pár miestnych politických špičiek, ktoré cestovali na ďaleký východ už určite vedia, lebo boli nasávať informácie. Prečo potom odrazu táto pseudosnaha predsa len zachrániť ťažký priemysel v meste a kraji? Ani neviem, ktorá diagnóza na celú túto situáciu „pasuje“ viac, schizofrénia, debilizmus (btw ten je neliečiteľný), demencia (tej máme viacero druhov, liečba závisí od druhu) ….Skrátka máme my tu veselo. Nateraz môže pán Trnka rovno zvýšiť zamestnanosť aspoň v oblasti zdravotníckej, konkrétne odbor psychiatria.

Chuck Norris z Ťahanoviec vracia úder!

08.10.2019

Brzdiť rozvoj sa nemá. Brzdiť dobrovoľníkov sa nemá. Brzdiť výsadbu stromov sa nemá. No zo všetkého najviac sa nemá klamať! To vie aj malé dieťa. A nemá sa to robiť ani vtedy, keď chcem viac »

Kreatívne poplatky v meste Košice

04.10.2019

Nedávno sa zišla špička kultúrnej Košickej obce a tvorili stratégiu rozvoja kultúry v meste. Podelení do skupiniek dostali zadania a tie mali realizovať. Na záberoch z podujatia nechýbal všetečný viac »

Novinári dostali konečne „na bendžo“!

27.09.2019

Konkrétne tí z regionálneho periodika Korzár. Uverejnili totiž článok plný nie že vyslovene neprávd, ale neoverených tvrdení len materiálov od ansámblu vedenia mesta Košice. Už viackrát viac »

turecko, sýria, útok, kurdi

Kurdi sa dohodli s Damaskom na rozmiestnení armády na hranici s Tureckom

13.10.2019 21:49, aktualizované: 22:05

Dohodu podľa nemenovaného zdroja Kurdi uzavreli s vládou v Damasku prostredníctvom Ruska.

SR NRSR výbor zdravotníctvo zasadnutie BAX

Pacient môže zmeniť lekára, ak stratil dôveru

13.10.2019 20:00

Prípad 15-ročného Lukáša, ktorý musel na operáciu mozgu čakať dva mesiace, otvoril mnoho otázok.

New York, One World Observatory, One World Trade Centre, WTC, vyhliadková plošina, Manhattan, Ground Zero

Najbohatším mestom sveta je New York, má veľa ľudí s plnými peňaženkami

13.10.2019 18:57

New York, v ktorom žije 65 miliardárov a vyše 380 tisíc milionárov, je najbohatším mestom sveta.

DANKO: Vyjadrenie po Koaliènej rade

Danko: Gott pre mňa zostane navždy najväčším československým spevákom

13.10.2019 18:32

V hradnej kaplnke Bratislavského hradu sa konala svätá omša za zosnulého speváka.

darinarufusova

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 99347x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie