Založ si blog

Už se perou 4

Som Sibyla, čo sa nemýlila! Hneď po zvolení tímu Fungujúcich Košíc na čele s BIG BENOM POLAČEKOM som písala, že sa začnú biť chlapci. Boli tak nehomogénni (a nemyslím len zjavom), že sa nič iné očakávať nedalo. Viacero blogov som  tomu venovala. Seriál o počiatkoch ich hádok má dnes už štvrte pokračovanie. Ale dnes sa priatelia celá komediálna séria presunula už do levelu Oktagonu. Už máme inú srandu, my tu v druhom najväčšom city na Slovensku. Ring je totiž naprataný aktivistami a chcú poriadne vyplieskať Gibódu aj Polačeka. Lebo neplnia predvolebné sľuby, lebo za 8 mesiacov žiadny posun. LEBO si uzurpujú moc. Parafrázujem, čo uverejnili miestne médiá, že robia skoro to isté ako predchodca Raši. Silné slová. Dokonca chceli vyšmariť zo svojho klubu rozcestovaného Marcela Gibódu, čo v demokratickej Číne rokoval, nikto nevie s akým cieľom. Hostením sa od týchto ľudí tiež akiste mnohým chlapcom v klube zranil ich ideály o slobode a demokracii. Hlasovanie o vyšmarení nebolo úspešné a nateraz Marcel ostáva v klube. Burdiga z tohto klubu dnes tvrdí, že už dávno memorandum s EEI o ich odchode z KE mohlo byť podpísané, ale blokuje to BIG Ben. Rovnako tak sa aktivisti postavili na stranu obyvateľov mestskej časti Juh, kde Jardo neberie ohľad na hlasovanie miestneho poslaneckého zboru. Tí odhlasovali, že nový charitný dom pre ľudí bez domova tam nechcú. Predvolebným heslom Polačeka bolo, že nepostavia nikde nič bez súhlasu mestskej časti a tamojších ľudí. To už ale neplatí a materiál o prenájme pozemku za euro na tento účel ide napriek odporu, opätovne na rokovanie mestského parlamentu.

Nuž a ofučaný Big Ben na odplatu nečaká dlho, nehádže ešte do ringu uterák. Len ho narýchlo nevedel nájsť. Ale Marcel mu ho s láskou podáva a už ide do nich. On však už nebojuje v pomyselnom ringu. Ale v korzárlande. Tam dostáva ohromný priestor na svoje demagógie o transparentných výberových konaniach na vedúcich mestských podnikov, že aké prevratné. Až na to že pomyselným filtrom neprešlo mnoho adeptov a verejnosti tak predhodili len vyselektované kúsky rozumej „naj adeptov“. Nič v zlom, ja milujem romantické Piešťany, ale šéfom nášho dopravného podniku má byť chlapík z Piešťan, kde majú 14 liniek MHD a to len autobusy. Podľa prehľadu vybraných ukazovateľov Dopravného podniku mesta Košice k 31.12.2018, ich máme v Košiciach spolu 64 liniek v celkovej dĺžke 678 km autobusových liniek a 178 km električkových liniek. Ale zrejme mal adept iné kvality, než skúsenosti s takým rozsahom prepravných služieb. A určite má aspoň zdravé kĺby a tak bude vedieť svižne pracovať a presťahuje sa rád na východ, do našich veterných Košíc. Aká však transparentnosť, keď predvýber bol za zavretými dverami. Činnosť klubu dnes Polaček označuje za rebéliu. Len preto, že si dovolia ho kritizovať, ba hrozia, že ho pri hlasovaní nepodporia. Ale kto je on? Nejaký demokratický diktátor? On je prototyp tohto novodobého vládcu mesta? Tresne do stola, lebo tak bude, lebo som povedal a vy pekne demokraticky odsúhlaste, čo som ja sám rozhodol ? Nekvákal nám on o demokracii a o tom, že každý bude môcť prispieť nápadmi a názormi a každý bude vypočutý? Niečo v tom zmysle, že sa otvorí všetkým? On vravel, že nebude ignorovať názory občanov, tak ako to bolo za „diktatúry Smeru“. Vo volebnú noc vyhlásil, že diktatúre smeru je koniec. Nenastolil nám on ešte niečo horšie? On sa dnes správa ako ten diktátor aj so svojím pucipajtášom Gibódom (díky Borko Kollár za nové slovo v slovníku). Ignoruje všetko a ešte aj názory ľudí, dnes poslancov, ktorých zapálený aktivizmus ho vlastne dostal do Košického bieleho domu. Tak tomu hovorím kontumačná prehra. Môže si vziať na pomoc ansámbel novinárov. Môže avizovať ambície ísť do veľkej politiky, ten kto ho dá na kandidátku (zrejme Kiska) s hlasmi Košičanov rátať nemôže. Tí sú sklamaní, lebo žiadne lístky na Oktagon si nekupovali. Chceli len zmenu a nie politické bitky bez významu. Chceli sľubovaný rozvoj mesta, ale tento primátor sa miesto toho len rochní vo funkcii a cez svoj rečnícky pultík už ani nevidí ľuďom do očí.

Chuck Norris z Ťahanoviec vracia úder!

08.10.2019

Brzdiť rozvoj sa nemá. Brzdiť dobrovoľníkov sa nemá. Brzdiť výsadbu stromov sa nemá. No zo všetkého najviac sa nemá klamať! To vie aj malé dieťa. A nemá sa to robiť ani vtedy, keď chcem viac »

Kreatívne poplatky v meste Košice

04.10.2019

Nedávno sa zišla špička kultúrnej Košickej obce a tvorili stratégiu rozvoja kultúry v meste. Podelení do skupiniek dostali zadania a tie mali realizovať. Na záberoch z podujatia nechýbal všetečný viac »

Novinári dostali konečne „na bendžo“!

27.09.2019

Konkrétne tí z regionálneho periodika Korzár. Uverejnili totiž článok plný nie že vyslovene neprávd, ale neoverených tvrdení len materiálov od ansámblu vedenia mesta Košice. Už viackrát viac »

turecko, sýria, útok, kurdi

Kurdi sa dohodli s Damaskom na rozmiestnení armády na hranici s Tureckom

13.10.2019 21:49, aktualizované: 22:05

Dohodu podľa nemenovaného zdroja Kurdi uzavreli s vládou v Damasku prostredníctvom Ruska.

SR NRSR výbor zdravotníctvo zasadnutie BAX

Pacient môže zmeniť lekára, ak stratil dôveru

13.10.2019 20:00

Prípad 15-ročného Lukáša, ktorý musel na operáciu mozgu čakať dva mesiace, otvoril mnoho otázok.

New York, One World Observatory, One World Trade Centre, WTC, vyhliadková plošina, Manhattan, Ground Zero

Najbohatším mestom sveta je New York, má veľa ľudí s plnými peňaženkami

13.10.2019 18:57

New York, v ktorom žije 65 miliardárov a vyše 380 tisíc milionárov, je najbohatším mestom sveta.

DANKO: Vyjadrenie po Koaliènej rade

Danko: Gott pre mňa zostane navždy najväčším československým spevákom

13.10.2019 18:32

V hradnej kaplnke Bratislavského hradu sa konala svätá omša za zosnulého speváka.

darinarufusova

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 99361x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie