Založ si blog

Už se perou 4

Som Sibyla, čo sa nemýlila! Hneď po zvolení tímu Fungujúcich Košíc na čele s BIG BENOM POLAČEKOM som písala, že sa začnú biť chlapci. Boli tak nehomogénni (a nemyslím len zjavom), že sa nič iné očakávať nedalo. Viacero blogov som  tomu venovala. Seriál o počiatkoch ich hádok má dnes už štvrte pokračovanie. Ale dnes sa priatelia celá komediálna séria presunula už do levelu Oktagonu. Už máme inú srandu, my tu v druhom najväčšom city na Slovensku. Ring je totiž naprataný aktivistami a chcú poriadne vyplieskať Gibódu aj Polačeka. Lebo neplnia predvolebné sľuby, lebo za 8 mesiacov žiadny posun. LEBO si uzurpujú moc. Parafrázujem, čo uverejnili miestne médiá, že robia skoro to isté ako predchodca Raši. Silné slová. Dokonca chceli vyšmariť zo svojho klubu rozcestovaného Marcela Gibódu, čo v demokratickej Číne rokoval, nikto nevie s akým cieľom. Hostením sa od týchto ľudí tiež akiste mnohým chlapcom v klube zranil ich ideály o slobode a demokracii. Hlasovanie o vyšmarení nebolo úspešné a nateraz Marcel ostáva v klube. Burdiga z tohto klubu dnes tvrdí, že už dávno memorandum s EEI o ich odchode z KE mohlo byť podpísané, ale blokuje to BIG Ben. Rovnako tak sa aktivisti postavili na stranu obyvateľov mestskej časti Juh, kde Jardo neberie ohľad na hlasovanie miestneho poslaneckého zboru. Tí odhlasovali, že nový charitný dom pre ľudí bez domova tam nechcú. Predvolebným heslom Polačeka bolo, že nepostavia nikde nič bez súhlasu mestskej časti a tamojších ľudí. To už ale neplatí a materiál o prenájme pozemku za euro na tento účel ide napriek odporu, opätovne na rokovanie mestského parlamentu.

Nuž a ofučaný Big Ben na odplatu nečaká dlho, nehádže ešte do ringu uterák. Len ho narýchlo nevedel nájsť. Ale Marcel mu ho s láskou podáva a už ide do nich. On však už nebojuje v pomyselnom ringu. Ale v korzárlande. Tam dostáva ohromný priestor na svoje demagógie o transparentných výberových konaniach na vedúcich mestských podnikov, že aké prevratné. Až na to že pomyselným filtrom neprešlo mnoho adeptov a verejnosti tak predhodili len vyselektované kúsky rozumej „naj adeptov“. Nič v zlom, ja milujem romantické Piešťany, ale šéfom nášho dopravného podniku má byť chlapík z Piešťan, kde majú 14 liniek MHD a to len autobusy. Podľa prehľadu vybraných ukazovateľov Dopravného podniku mesta Košice k 31.12.2018, ich máme v Košiciach spolu 64 liniek v celkovej dĺžke 678 km autobusových liniek a 178 km električkových liniek. Ale zrejme mal adept iné kvality, než skúsenosti s takým rozsahom prepravných služieb. A určite má aspoň zdravé kĺby a tak bude vedieť svižne pracovať a presťahuje sa rád na východ, do našich veterných Košíc. Aká však transparentnosť, keď predvýber bol za zavretými dverami. Činnosť klubu dnes Polaček označuje za rebéliu. Len preto, že si dovolia ho kritizovať, ba hrozia, že ho pri hlasovaní nepodporia. Ale kto je on? Nejaký demokratický diktátor? On je prototyp tohto novodobého vládcu mesta? Tresne do stola, lebo tak bude, lebo som povedal a vy pekne demokraticky odsúhlaste, čo som ja sám rozhodol ? Nekvákal nám on o demokracii a o tom, že každý bude môcť prispieť nápadmi a názormi a každý bude vypočutý? Niečo v tom zmysle, že sa otvorí všetkým? On vravel, že nebude ignorovať názory občanov, tak ako to bolo za „diktatúry Smeru“. Vo volebnú noc vyhlásil, že diktatúre smeru je koniec. Nenastolil nám on ešte niečo horšie? On sa dnes správa ako ten diktátor aj so svojím pucipajtášom Gibódom (díky Borko Kollár za nové slovo v slovníku). Ignoruje všetko a ešte aj názory ľudí, dnes poslancov, ktorých zapálený aktivizmus ho vlastne dostal do Košického bieleho domu. Tak tomu hovorím kontumačná prehra. Môže si vziať na pomoc ansámbel novinárov. Môže avizovať ambície ísť do veľkej politiky, ten kto ho dá na kandidátku (zrejme Kiska) s hlasmi Košičanov rátať nemôže. Tí sú sklamaní, lebo žiadne lístky na Oktagon si nekupovali. Chceli len zmenu a nie politické bitky bez významu. Chceli sľubovaný rozvoj mesta, ale tento primátor sa miesto toho len rochní vo funkcii a cez svoj rečnícky pultík už ani nevidí ľuďom do očí.

Stratil som pero, nepodpíšem!

31.05.2020

A k tomu stratil ešte aj rozum a hrdosť. Zas a znova potvrdzuje župan Trnka svoju malosť. Tým vôbec nemyslím malosť fyzickú. Za to naozaj nemôže. Môže však za to, akým vnútorne malým človekom je. Viete. Ten pocit, keď je niekto najprv geroj, lebo sa vraj teší na porovnávanie výdavkov na dohody za svojej éry a v minulosti po tom, čo poslanci schválili kontrolu [...]

A cenu pokrytec roka získava. . . . .

11.05.2020

Je rok 2015 a vy, ako opozičník kritizujete svojho rivala za prezamestnanosť na úrade. Na tento úrad sa za hlavného šéfa dostanete o dva roky neskôr, aj vďaka neustálej kritike netransparentnosti, kradnutie, zamestnávanie „kamarátov“ a pod. Prosto „šťááástie“. To, že človek o ktorom hovoríme si postavil kampaň aj na EEI, s ktorým jeho úrad nemá, ale že NIČ [...]

Poskočiť v rebríčku, len kam?

05.05.2020

Transparency international Slovensko sa podarilo niečo úžasné. V hodnotení „transparentnosti“ žúp sú skokanom v rebríčku Áno, ONI sami sú skokanom rebríčka transparentnosti, nie Košická župa, nie Trnka ! Predstavte si situáciu: ste kondičný tréner a súčasne sedíte v odbornej porote, ktorá hodnotí, ako ôsmi vypasení zverenci schudnú. A aké to prekvapenie, [...]

Alojz Hlina, Cannes

Hlina po stopách Matoviča. Navštívil Počiatkovu vilu v Cannes

10.08.2020 07:00

Bývalý šéf KDH Alojz Hlina navštívil niekoľko mesiacov po voľbách vilu Jána Počiatka vo Francúzsku, ktorú sľuboval Igor Matovič znárodniť.

Francuzsko Koronavirus

ONLINE: V Paríži musia nosiť rúška, v Berlíne idú deti do školy

10.08.2020 06:00, aktualizované: 07:38

Metropola Francúzska Paríž sa snaží brzdiť koronavírusovú pandémiu, zavádza povinné rúška vo frekventovaných častiach mesta.

pocasie-10-8-2020

Horúčavy vládnu Európe aj Slovensku. Kde vás ochladí dážď?

09.08.2020 22:18

Počasie bude ako cez kopirák, ale na Slovensku budú miesta, kde sa môže nazbierať toľko oblakov, že na vás spŕchne. Ktoré to sú?

pistol, streľba

Tragická párty vo Washingtone. Po streľbe jeden mŕtvy a mnoho zranených

09.08.2020 20:25

Najmenej jeden život a približne dve desiatky zranených si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v nedeľu ráno na párty pod holým nebom vo Washingtone.