Založ si blog

Trnkovi trčia už len topánky

Neviem komu konkrétne sa pchal až tak do zadnice pán Trnka, župan KSK.

Tak ako zožal pochvalu za včasné prerušenie vyučovania ma stredných školách už 9.marca, čo istotne prispelo k eliminácii prenosu „korony“. Tak to vie šmahom ruky zase raz posrať. A to vskutku s nevídaným úspechom a razanciou.

Už teraz sa totiž chváli pripravenými internátmi na karantény s počtom 3500 miest.

Neviem, či ho niekto „zhora“ o to žiadal. Matovič dokonca svoju podporu jeho osobe v jednej z predvolebných debát poprel, že „Trnka nie je ich“. Teda si nemyslím, že ho o túto pioniersku angažovanosť požiadal.

Iniciatívny blbec je horší, ako triedny nepriateľ.

Celá príprava internátov mala množstvo technických problémov. Najhoršie na tom boli študenti na intrákoch na Medickej ulici 2 a internáte Antona Garbana na Werferovej ulici č.10. Veci im jednoducho, bez varovania zbalili do čiernych mechov, hlava nehlava. Vypáčili  im zámky na skrinkách a pohádzali veci hore dole. Medzi študentmi sa táto informácia začala šíriť a tak nabehli na internáty. V jednej chvíli ich tak na jednom mieste bolo minimálne 100. Že aký zákaz stretávania sa? Že aký sme „stop korona pozitív“??

Sto ľudí pokope???? Je Trnka normálny???

Gestapáčka, šéfka intrákov zrážala asi pred ním opätky až tak, že na študentov a ich rodičov vraj vrieskala. Pokyn je pokyn!

Keď aj nejaká vychovávateľka chcela ústretovo pobaliť veci dievčaťu do kufra, navrieskala aj na ňu.

To sú všetko informácie z debát na FB. Lebo truhlík Rastík sa s tým ešte pochváli na sieti. Že aký on je angažovaný a pripravený na koronu.

Môj svedomitý. Ľudia ho tam zhejtovali. On napíše niečo v tom zmysle, že mu je ľúto, že to neprebehlo hladko. Tu predsa nemáme vyhlásený výnimočný stav, aby niekto mohol siahať na cudzí majetok.

Stačilo to zmanažovať na konkrétne časy, pre konkrétneho študenta. Eliminovať tak stretnutie 100 ľudí na jednom mieste a nepochybne aj škody na ich súkromnom a možno aj skromnom majetku.

Tu nejde o nejaké „gače“ ako napísal zrejme nejaký verný Trnkov tajtrlík, ktorý sa to snažil zľahčovať. Ide o princíp, že chceme v mladých ľuďoch budovať princípy demokracie, tolerancie a ľudských práv a niekto im jednoducho znehodnotí ich veci bez komunikácie s nimi. To je skutočne vrchol empirického/zážitkového vyučovania. Na mnohé veci si možno zarobili po brigádach v podnikoch, ktoré ich dlho nebudú potrebovať. A tak skoro si teda na nové veci nezarobia. Navyše ten pocit, že sa im niekto hrabal vo veciach…. Brrrr… Jedno je isté. Tento zážitok ich naučil jednému, Trnka tu nie je pre nich.

Je to len skrátka taký šéf, že dovolí zničiť ich majetok. Išlo o bezprecedentné správanie ľudí „pod vládou Trnku“. Takže je za to zodpovedný.

Inak z tých 3 milión eur, ktoré akože vyčlenil na boj s koronou, nech si rovno pripraví niečo aj na odškodné pre týchto mladých ľudí. Hlúpo premrhal šancu, ktorú som mu aj, ako bloger dala.

Nechváľ veru bloger dňa pred večerom! Nechváľ ani Trnku, lebo mu z toho okamžite prepne!

A cenu pokrytec roka získava. . . . .

11.05.2020

Je rok 2015 a vy, ako opozičník kritizujete svojho rivala za prezamestnanosť na úrade. Na tento úrad sa za hlavného šéfa dostanete o dva roky neskôr, aj vďaka neustálej kritike netransparentnosti, kradnutie, zamestnávanie „kamarátov“ a pod. Prosto „šťááástie“. To, že človek o ktorom hovoríme si postavil kampaň aj na EEI, s ktorým jeho úrad nemá, ale že NIČ [...]

Poskočiť v rebríčku, len kam?

05.05.2020

Transparency international Slovensko sa podarilo niečo úžasné. V hodnotení „transparentnosti“ žúp sú skokanom v rebríčku Áno, ONI sami sú skokanom rebríčka transparentnosti, nie Košická župa, nie Trnka ! Predstavte si situáciu: ste kondičný tréner a súčasne sedíte v odbornej porote, ktorá hodnotí, ako ôsmi vypasení zverenci schudnú. A aké to prekvapenie, [...]

Pre koho sú lokálni politici?

29.04.2020

Náš mocipán v meste Košice svojimi krokmi dokazuje, že ON OSOBNE je nám na nič. Nesplietam. Fakt. Nechcem byť za regionálnu „pani Blahovú“. Ale tí občania mesta, ktorí majú od prírody nízky tlak, oceňujú, že im ho primátor Polaček dvíha. Ochotne. Často. Karanténa pre zatúlané zvieratá, ktorá NIE je pre mesto zabezpečená, sa konečne dostala do verejnoprávnej [...]

Dunica, zvieratá

Hladné zvieratá útočili na ľudí

29.05.2020 07:00

Pobehujúce kone, dobytok či psy. To bola takmer denná realita v mestskej časti Dubnice nad Váhom. Nezodpovedný chovateľ sa o zvieratá nestaral.

USA Minneapolis polícia protesty

Do Minneapolisu povolali pre nepokoje Národnú gardu

29.05.2020 06:29

K nepokojom došlo v reakcii na pondelňajšiu na smrť Afroameričana pri policajnom zásahu.

pocasie 29-5-2020

Časté zmeny, slnko sa schová. Kde bude aj pršať?

29.05.2020 06:00

V piatok a počas víkendu treba rátať s premenlivým počasím. Kde budú len oblaky a kde možno očakávať aj dážď?

koronavírus, Brazília

ONLINE: V Brazílii je zatiaľ koronavírus nezastaviteľný

29.05.2020 06:00, aktualizované: 06:55

Brazília zaznamenala rekordný počet nakazených za 24 hodín, pribudlo im viac ako 26-tisíc ľudí s koronavírusom.

darinarufusova

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 77
Celková čítanosť: 312473x
Priemerná čítanosť článkov: 4058x

Autor blogu

Kategórie