Založ si blog

Trnkovi trčia už len topánky

Neviem komu konkrétne sa pchal až tak do zadnice pán Trnka, župan KSK.

Tak ako zožal pochvalu za včasné prerušenie vyučovania ma stredných školách už 9.marca, čo istotne prispelo k eliminácii prenosu „korony“. Tak to vie šmahom ruky zase raz posrať. A to vskutku s nevídaným úspechom a razanciou.

Už teraz sa totiž chváli pripravenými internátmi na karantény s počtom 3500 miest.

Neviem, či ho niekto „zhora“ o to žiadal. Matovič dokonca svoju podporu jeho osobe v jednej z predvolebných debát poprel, že „Trnka nie je ich“. Teda si nemyslím, že ho o túto pioniersku angažovanosť požiadal.

Iniciatívny blbec je horší, ako triedny nepriateľ.

Celá príprava internátov mala množstvo technických problémov. Najhoršie na tom boli študenti na intrákoch na Medickej ulici 2 a internáte Antona Garbana na Werferovej ulici č.10. Veci im jednoducho, bez varovania zbalili do čiernych mechov, hlava nehlava. Vypáčili  im zámky na skrinkách a pohádzali veci hore dole. Medzi študentmi sa táto informácia začala šíriť a tak nabehli na internáty. V jednej chvíli ich tak na jednom mieste bolo minimálne 100. Že aký zákaz stretávania sa? Že aký sme „stop korona pozitív“??

Sto ľudí pokope???? Je Trnka normálny???

Gestapáčka, šéfka intrákov zrážala asi pred ním opätky až tak, že na študentov a ich rodičov vraj vrieskala. Pokyn je pokyn!

Keď aj nejaká vychovávateľka chcela ústretovo pobaliť veci dievčaťu do kufra, navrieskala aj na ňu.

To sú všetko informácie z debát na FB. Lebo truhlík Rastík sa s tým ešte pochváli na sieti. Že aký on je angažovaný a pripravený na koronu.

Môj svedomitý. Ľudia ho tam zhejtovali. On napíše niečo v tom zmysle, že mu je ľúto, že to neprebehlo hladko. Tu predsa nemáme vyhlásený výnimočný stav, aby niekto mohol siahať na cudzí majetok.

Stačilo to zmanažovať na konkrétne časy, pre konkrétneho študenta. Eliminovať tak stretnutie 100 ľudí na jednom mieste a nepochybne aj škody na ich súkromnom a možno aj skromnom majetku.

Tu nejde o nejaké „gače“ ako napísal zrejme nejaký verný Trnkov tajtrlík, ktorý sa to snažil zľahčovať. Ide o princíp, že chceme v mladých ľuďoch budovať princípy demokracie, tolerancie a ľudských práv a niekto im jednoducho znehodnotí ich veci bez komunikácie s nimi. To je skutočne vrchol empirického/zážitkového vyučovania. Na mnohé veci si možno zarobili po brigádach v podnikoch, ktoré ich dlho nebudú potrebovať. A tak skoro si teda na nové veci nezarobia. Navyše ten pocit, že sa im niekto hrabal vo veciach…. Brrrr… Jedno je isté. Tento zážitok ich naučil jednému, Trnka tu nie je pre nich.

Je to len skrátka taký šéf, že dovolí zničiť ich majetok. Išlo o bezprecedentné správanie ľudí „pod vládou Trnku“. Takže je za to zodpovedný.

Inak z tých 3 milión eur, ktoré akože vyčlenil na boj s koronou, nech si rovno pripraví niečo aj na odškodné pre týchto mladých ľudí. Hlúpo premrhal šancu, ktorú som mu aj, ako bloger dala.

Nechváľ veru bloger dňa pred večerom! Nechváľ ani Trnku, lebo mu z toho okamžite prepne!

Stratil som pero, nepodpíšem!

31.05.2020

A k tomu stratil ešte aj rozum a hrdosť. Zas a znova potvrdzuje župan Trnka svoju malosť. Tým vôbec nemyslím malosť fyzickú. Za to naozaj nemôže. Môže však za to, akým vnútorne malým človekom je. Viete. Ten pocit, keď je niekto najprv geroj, lebo sa vraj teší na porovnávanie výdavkov na dohody za svojej éry a v minulosti po tom, čo poslanci schválili kontrolu [...]

A cenu pokrytec roka získava. . . . .

11.05.2020

Je rok 2015 a vy, ako opozičník kritizujete svojho rivala za prezamestnanosť na úrade. Na tento úrad sa za hlavného šéfa dostanete o dva roky neskôr, aj vďaka neustálej kritike netransparentnosti, kradnutie, zamestnávanie „kamarátov“ a pod. Prosto „šťááástie“. To, že človek o ktorom hovoríme si postavil kampaň aj na EEI, s ktorým jeho úrad nemá, ale že NIČ [...]

Poskočiť v rebríčku, len kam?

05.05.2020

Transparency international Slovensko sa podarilo niečo úžasné. V hodnotení „transparentnosti“ žúp sú skokanom v rebríčku Áno, ONI sami sú skokanom rebríčka transparentnosti, nie Košická župa, nie Trnka ! Predstavte si situáciu: ste kondičný tréner a súčasne sedíte v odbornej porote, ktorá hodnotí, ako ôsmi vypasení zverenci schudnú. A aké to prekvapenie, [...]

migranti

Varšava žiada Nemecko, aby vysvetlilo incident s migrantami vyvezenými do Poľska

18.06.2024 06:29

Nemecká polícia minulý piatok údajne odviezla rodinu afganských migrantov za hranice a nechala ju na parkovisku.

Izrael Gaza operácia rukojemníci záchrana vyslobodenie

Vyjednávač Izraela pre AFP: Desiatky rukojemníkov v Gaze sú s určitosťou nažive

18.06.2024 06:22

Tisíce ľudí v Jeruzaleme vyjadrovali nespokojnosť s Netanjahuovou vládou.

Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Väčšina Ukrajincov stále považuje Zelenského za prezidenta. Putin pochválil KĽDR

18.06.2024 06:10, aktualizované: 06:50

Aj keď prezidentovi Zelenskému uplynulo funkčné obdobie, aj bez volieb ho podľa prieskumu 70 percent Ukrajincov považuje za svojho prezidenta.

summit, Charles Michel

Lídri sa zatiaľ nezhodli, kto bude viesť Európsku úniu

18.06.2024 06:00

Lídri krajín Európskej únie sa na neformálnom summite v Bruseli na prvý raz nezhodli na obsadení vrcholných funkcií únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 395266x
Priemerná čítanosť článkov: 5068x

Autor blogu

Kategórie