Založ si blog

Cyklo outfit za sto bodov

Módna polícia nám „zlenivela“. Veru už dávno som nečítala hodnotenie outfitov politikov. Máme tu dnes predsa silnejšie kauzy, ako je pokrčené sako, alebo ošumtelé topánky.
Tak som sa na jedného policajta nechtiac zahrala, keď v Košice dnes vyšiel článok o otvorení flowtrail trate https://kosicednes.sk/udalosti/v-kosickom-kraji-pribudol-prvy-flowtrail-pre-cyklistov/

Samozrejme nechýbali regionálni politici, Marcel Gibóda a Rasťo Trnka. Práve druhý menovaný sa totiž výrazne zaslúžil o tento 700 metrový unikát. Tlieskajme ! Košický samosprávny kraj prispel totiž neuveriteľnou sumou osem! tisíc eur. Príklad rozhýbaných investícií! Komické na celej veci je ako o tom informuje denník. Ako keď Putin v Rusku lovil ryby. Ba dokonca sa dozvieme, že pán Trnka sám absolvoval časť trate, lebo až pätnásť minút nahrieval svojho cyklotátoša. Nič to, že bol oblečený v cassual nohaviciach a svetlej košuľke, ako na nešportovej pi-ár akcii. Akoby vôbec nešlo o športové podujatie. Foto v tomto outfite je vskutku virálnou a memečkari už isto pracujú na vtipnom bonuse. To, ako vyháknutý medzi ostatnými pije šampus je naozaj také, také… uveriteľné. Asi také uveriteľné, ako pamätná veta Jaruš v plesových šatách v relácii Možno príde aj kúzelník, že „já si jen odběhla od plotny“ . Neviem, fakt neviem prečo nesiahol po športovom drese, aby vynikla jeho rozhýbaná a športová postava. Vydretá je predsa polmaratónskym behom, kam sa chystal. Bolo by to aspoň o niečo viac uveriteľné.

Inak všetkým cyklistom doprajem, ale velebiť takto niekoho v novinách pre príspevok osem tisíc eur…. Je predsa najmenej niekomu niečo rozdať (nie zo svojich) a potom hrdo prísť na „otvorenie“ niečoho, na čom makali iní. To je dnešná politika. Dať nie zo svojho, prísť, ukázať sa, nezabudnúť povestnú vetu, že aj takto sa kraj rozhýbal. Na národnej úrovni pre tieto veci kritizuje Trnka Vládu, lebo že len  rozdáva cukríky, pritom ide o státisíce eur, ktoré dostanú obce a mestá na investície. On dá niekomu osemtisíc eur, ale to nazývame rozhýbanie kraja, venujeme tomu ospevný článok.

Venovať by sme sa však mali iným veciam, ako je napríklad veľkorysé využívanie právnych služieb externými právnikmi a súčasne zvýšenie počtu vlastných právnikov na Úrade KSK, oproti časom Trebuľu. Načo ich KSK vo zvýšenej miere potrebuje? Počet sporov Košického samosprávneho kraja podľa správy kontrolóra, bol v roku 2017 presne 65 a v roku 2018 až 64. Ale právnikov v trvalom pomere je dnes o dvoch viac, plus máme externé služby. Viac v správe kontrolóra tu. To je príklad zefektívnenia práce úradníkov, ktoré Trnka pred voľbami sľuboval? Nuž bohužiaľ, ani za outfit na cykloakcii a ani za ne/plnenie sľubov nemožno prideliť žiadne body. Módna polícia je prísna. Verím, že podobne prísni budú aj obyvatelia kraja, pri odpočte činnosti pána Trnku.

Študuj na Slovensku? (ale v bunde a čapici)

13.11.2019

Toto si dnes vravia Košickí mladí otužilci, nechcene sú ľadovými medveďmi a otužujú sa až osem hodín denne. Kde? Na škole Obchodná akadémia Watsonova, ktorej zriaďovateľom je Košický viac »

Vrtieť psom

07.11.2019

Aj to dnes musia mestskí policajti v Košiciach. Ja byť jedným z nich, pýtam si extra zaplatiť očkovanie, k výplate extra rizikové príplatky, o nejakom tom veterinárnom vzdelaní ani nehovorím. viac »

Nemám „peňaze“, obzerám bentley

05.11.2019

Polaček (primátor Košíc) sa chystá predložiť na rokovanie mestského zastupiteľstva materiál na odkúpenie akcií Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti. https://kosicednes.sk/tema-dna/primator-kosic-chce-viac-akcii-vodarni-vodari-zvazuju-mimoriadne-valne-zhromazdenie/ viac »

Gazprom, plyn, Rusko

Poľsko sa spoľahne na americký LNG. Od Gazpromu plyn už nechce

15.11.2019 23:59

Poľská štátna plynárenská spoločnosť PGNiG nemá záujem o predĺženie dohody o dodávkach plynu s ruským Gazpromom po 31. decembri 2022

Donald Trump

Bloomberg spúšťa protitrumpovskú digitálnu kampaň za 100 miliónov dolárov

15.11.2019 23:25

Reklamy budú bežať počas celého obdobia primárok, a to bez ohľadu na to, či sa Bloomberg rozhodne kandidovať za prezidenta alebo nie.

Karen Longaricová

Bolívia vyhostí všetkých venezuelských diplomatov

15.11.2019 22:49

Bolívia sa rozhodla vyhostiť všetkých diplomatov z venezuelského veľvyslanectva v La Paze obvinených z "porušenia diplomatických noriem".

hudba, music, médiá, cd, online, stream, internet

Le Monde lustruje svojho majiteľa: Křetínského médiá sú bližšie k Le Penovej

15.11.2019 21:40

Francúzsky denník Le Monde, v ktorom vlastní od vlaňajška menšinový podiel český miliardár Daniel Křetínský, mapuje situáciu v jeho českých médiách.

darinarufusova

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 94164x
Priemerná čítanosť článkov: 1883x

Autor blogu

Kategórie