Založ si blog

Cyklo outfit za sto bodov

Módna polícia nám „zlenivela“. Veru už dávno som nečítala hodnotenie outfitov politikov. Máme tu dnes predsa silnejšie kauzy, ako je pokrčené sako, alebo ošumtelé topánky.
Tak som sa na jedného policajta nechtiac zahrala, keď v Košice dnes vyšiel článok o otvorení flowtrail trate https://kosicednes.sk/udalosti/v-kosickom-kraji-pribudol-prvy-flowtrail-pre-cyklistov/

Samozrejme nechýbali regionálni politici, Marcel Gibóda a Rasťo Trnka. Práve druhý menovaný sa totiž výrazne zaslúžil o tento 700 metrový unikát. Tlieskajme ! Košický samosprávny kraj prispel totiž neuveriteľnou sumou osem! tisíc eur. Príklad rozhýbaných investícií! Komické na celej veci je ako o tom informuje denník. Ako keď Putin v Rusku lovil ryby. Ba dokonca sa dozvieme, že pán Trnka sám absolvoval časť trate, lebo až pätnásť minút nahrieval svojho cyklotátoša. Nič to, že bol oblečený v cassual nohaviciach a svetlej košuľke, ako na nešportovej pi-ár akcii. Akoby vôbec nešlo o športové podujatie. Foto v tomto outfite je vskutku virálnou a memečkari už isto pracujú na vtipnom bonuse. To, ako vyháknutý medzi ostatnými pije šampus je naozaj také, také… uveriteľné. Asi také uveriteľné, ako pamätná veta Jaruš v plesových šatách v relácii Možno príde aj kúzelník, že „já si jen odběhla od plotny“ . Neviem, fakt neviem prečo nesiahol po športovom drese, aby vynikla jeho rozhýbaná a športová postava. Vydretá je predsa polmaratónskym behom, kam sa chystal. Bolo by to aspoň o niečo viac uveriteľné.

Inak všetkým cyklistom doprajem, ale velebiť takto niekoho v novinách pre príspevok osem tisíc eur…. Je predsa najmenej niekomu niečo rozdať (nie zo svojich) a potom hrdo prísť na „otvorenie“ niečoho, na čom makali iní. To je dnešná politika. Dať nie zo svojho, prísť, ukázať sa, nezabudnúť povestnú vetu, že aj takto sa kraj rozhýbal. Na národnej úrovni pre tieto veci kritizuje Trnka Vládu, lebo že len  rozdáva cukríky, pritom ide o státisíce eur, ktoré dostanú obce a mestá na investície. On dá niekomu osemtisíc eur, ale to nazývame rozhýbanie kraja, venujeme tomu ospevný článok.

Venovať by sme sa však mali iným veciam, ako je napríklad veľkorysé využívanie právnych služieb externými právnikmi a súčasne zvýšenie počtu vlastných právnikov na Úrade KSK, oproti časom Trebuľu. Načo ich KSK vo zvýšenej miere potrebuje? Počet sporov Košického samosprávneho kraja podľa správy kontrolóra, bol v roku 2017 presne 65 a v roku 2018 až 64. Ale právnikov v trvalom pomere je dnes o dvoch viac, plus máme externé služby. Viac v správe kontrolóra tu. To je príklad zefektívnenia práce úradníkov, ktoré Trnka pred voľbami sľuboval? Nuž bohužiaľ, ani za outfit na cykloakcii a ani za ne/plnenie sľubov nemožno prideliť žiadne body. Módna polícia je prísna. Verím, že podobne prísni budú aj obyvatelia kraja, pri odpočte činnosti pána Trnku.

Stratil som pero, nepodpíšem!

31.05.2020

A k tomu stratil ešte aj rozum a hrdosť. Zas a znova potvrdzuje župan Trnka svoju malosť. Tým vôbec nemyslím malosť fyzickú. Za to naozaj nemôže. Môže však za to, akým vnútorne malým človekom je. Viete. Ten pocit, keď je niekto najprv geroj, lebo sa vraj teší na porovnávanie výdavkov na dohody za svojej éry a v minulosti po tom, čo poslanci schválili kontrolu [...]

A cenu pokrytec roka získava. . . . .

11.05.2020

Je rok 2015 a vy, ako opozičník kritizujete svojho rivala za prezamestnanosť na úrade. Na tento úrad sa za hlavného šéfa dostanete o dva roky neskôr, aj vďaka neustálej kritike netransparentnosti, kradnutie, zamestnávanie „kamarátov“ a pod. Prosto „šťááástie“. To, že človek o ktorom hovoríme si postavil kampaň aj na EEI, s ktorým jeho úrad nemá, ale že NIČ [...]

Poskočiť v rebríčku, len kam?

05.05.2020

Transparency international Slovensko sa podarilo niečo úžasné. V hodnotení „transparentnosti“ žúp sú skokanom v rebríčku Áno, ONI sami sú skokanom rebríčka transparentnosti, nie Košická župa, nie Trnka ! Predstavte si situáciu: ste kondičný tréner a súčasne sedíte v odbornej porote, ktorá hodnotí, ako ôsmi vypasení zverenci schudnú. A aké to prekvapenie, [...]

heiko maas

Maas: Americkí vojaci sú v Nemecku vítaní, prispievajú k bezpečnosti Európy

04.12.2020 23:19

Nemecký minister zahraničných vecí v piatok privítal návrh rozpočtového zákona amerického ministerstva obrany.

krajčí mikas

Situácia na Slovensku sa zhoršuje, Krajčí semafor predstaví po doplnení

04.12.2020 19:12, aktualizované: 20:24

Poukázal na to, že ak by sa Slovensko riadilo novým semaforom, v piatich regiónoch by podľa návrhu mal byť tvrdý tzv. lockdown.

Rúško

Upozornenie na rúško vyprovokovalo muža k bitke

04.12.2020 18:20

Kým cestujúci čakal v Nitre na autobus, dovolil si upozorniť dvoch mladších mužov, aby si nasadili rúška. Jeden z nich naňho zaútočil. Kopancom mieril rovno na hlavu.

Poland EU Budget

Z Orbána ešte nie je visegrádska jednotka

04.12.2020 18:03

Medzi dvoma krajinami V4, ktoré na rozdiel od Slovenska a Česka blokujú prijatie rozpočtu a krízového koronavírusového fondu EÚ, sa objavil prvý nesúlad.