Založ si blog

Majstrovský ne/hokejový príživník

Je neuveriteľné, kto každý a akým zázračným spôsobom si vie urobiť reklamu na majstrovstvách sveta v hokeji. Aj taký Košický župan Rastislav Trnka. Že župa vlastne nemá nič s majstrovstvami? O tom niet pochýb! Avšak vysmiaty Rasťo v slovenskom šáliku okolo krku vás hravo presvedčí o opaku. A čo je obsahom občasníka (už druhého za mesiac), ktorý vyrábaný údernou žurnalistickou jednotkou na župe, je vydávaný z peňazí nás všetkých? No tak to, čo sa v ňom dozviete vyrazí dych. Názov novín „Rozhýbaný kraj“ evokuje zaujímavé čítanie. A ono to až také hrozné na prvý pohľad nie je. Rozhovor s hokejistom Ladislavom Nagyom. Fajn. Ale čo s tým má župa? Ďalšia téma, že závery auditu Transparency International Slovensko. Lebo ako oni do každej činnosti župy zabrdli. A ako oni na základe toho prijímajú transparentné opatrenia. Už ani zmienka o tom, že ako pofidérne a najmä „transparentne“ vlastne bola TIS na tento audit tendrovaná. Rozhovor s pár poslancami, čo chcú v kraji presadiť. Farebná mapka uzávierok ciest v meste Košice (majstrovstvá už sú v plnom prúde, tak trochu po funuse) a pridali aj niečo viac o majstrovstvách. Tie však župa nijako extra neorganizuje. V máji sú organizované každoročné, už tradičné podujatia, typu Spišský Jeruzalem. Ten by totiž bol tak či tak, len teraz to nazveme „sprievodné podujatie majstrovstiev sveta v hokeji“ a máme plus bodíky do časopisu ako lusk. Téma vysunutého pracoviska v Bruseli, alebo kúpele pre piatich kamošov, má navodiť pocit ako títo experti donesú peniaze z Bruselu priamo na účty nás všetkých obyvateľov. Foto k tejto téme na ktorej v pléne (zrejme výboru regiónov) reční pán TRNKA čítajúc z mobilu poznámky, je fascinujúcim dôkazom toho, ako pán TRNKA urputne vybavuje peniaze. Len pre koho? Chápem, že sám v tom Bruseli už asi „nebiruje“, tak mu treba piatich mušketierov.

Tomu všetkému náučnému čítaniu na záver dominuje krížovka s tajničkou . Vyhrať môžete reklamné predmety KSK, ako inak, zase z našich peňazí.

Nedozviete sa, čo konkrétne pre rozvoj kraja robia. Nedozviete sa ani o kritickom zhodnotení účtovného roka 2018 hlavným kontrolórom. Ten vytkol nečerpanie kapitálových investícií. Viď jeho blog. Čo by si sypali popol na hlavu? To by predsa bolo riadne na hlavu. Vedia sa len chváliť a vyzdvihovať. Totálna propaganda.

Jedno sa však musí uznať. Nič podobné za éry Zdenka Trebuľu sa nedialo. Nikdy sme nič podobné takto často do schránky nedostali. Kvalitný papier, plnofarebná tlač, dobré vizuály. Skrátka je to profi práca nejakého vymakaneho „fejsmejkra“, to sa musí uznať. Masáž mozgu je takmer dokonalá. Keď sa však zamyslíte nad obsahom, tak musíte po poslednej strane prezerať celé noviny odznova, lebo vlastne neviete, čo ste sa dozvedeli. Obsah je typickým mlátením prázdnej slamy s cieľom vytĺcť politický kapitál z čoho sa len dá.

Naozaj je rozhovor s Lacom Nagyom zaujímavý, ale niekde do komerčných časopisov by to „pasovalo viac“. Nie do novín, ktoré si kladú za cieľ informovať o rozhýbaní kraja a sú financované z verejných zdrojov. Pán Nagy sa hýbe od detstva a aj na ľade sa hýbe skvele! To vieme všetci aj bez Trnku…., ale kam sa hýbe župa nevie vlastne nikto. Možno to vie len Rastik v šáliku. On má evidentne dôvod sa usmievať (alebo vysmievať?) nám všetkým.

Jednoducho Majstrovský príživník.

Toxický sused

16.08.2019

Všetci občania Slovenska by si mali poriadne všímať svojich susedov. Nikdy totiž neviete, kde skončíte, v akej funkcii, či ako sa bude dariť vašej spoločnosti a práve toxický sused vás môže viac »

Ľudia, netreba robiť paniku, odkazuje Rasťo

12.08.2019

Máte cestu, ktorou každý boží deň jazdíte do práce, alebo vás vezie autobus verejnej osobnej dopravy. Cesta vedie malebnými serpentínkami v lesíku. Je to tak idylické a vy ste tak šťastný. viac »

Vodárenská ňúračka v Košiciach po pol roku v kresle

18.06.2019

Posledné obdobie čítame až priveľa „vodárenských článkov“ v košickom lokálnom a novinárskymi cenami ovenčenom denníku. Doposiaľ som vodárne registrovala ako organizáciu, vďaka ktorej viac »

Grónsko

Trump zrušil cestu do Dánska, keďže mu Dáni nechcú predať Grónsko

21.08.2019 00:00

Donald Trump v utorok oznámil, že odloží schôdzku s dánskou premiérkou, ktorú neoslovila jeho ponuka týkajúca sa kúpy Grónska.

Sudan

Sudánska armáda a protestné hnutie oznámili vznik novej vlády

20.08.2019 23:15

Členova novej rady zložia prísahu už v stredu.

andrej babiš, ANO, česko

Babiš po schôdzke so Zemanom: Spor je ukončený. Žiadna kríza nie je

20.08.2019 20:47

Meno nového nominanta ČSSD na funkciu ministra kultúry sa však prezident od premiéra údajne nedozvedel.

deti, škôlka, vakcína,

Výrobcovia sa boja výpadku vakcín

20.08.2019 19:00

Od januára by sa mal upraviť očkovací kalendár tak, že vakcináciu proti mumpsu, ružienke a osýpkam absolvujú nielen jedenásťročné, ale aj šesťročné deti.

darinarufusova

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 73571x
Priemerná čítanosť článkov: 1752x

Autor blogu

Kategórie