Založ si blog

Majstrovský ne/hokejový príživník

Je neuveriteľné, kto každý a akým zázračným spôsobom si vie urobiť reklamu na majstrovstvách sveta v hokeji. Aj taký Košický župan Rastislav Trnka. Že župa vlastne nemá nič s majstrovstvami? O tom niet pochýb! Avšak vysmiaty Rasťo v slovenskom šáliku okolo krku vás hravo presvedčí o opaku. A čo je obsahom občasníka (už druhého za mesiac), ktorý vyrábaný údernou žurnalistickou jednotkou na župe, je vydávaný z peňazí nás všetkých? No tak to, čo sa v ňom dozviete vyrazí dych. Názov novín „Rozhýbaný kraj“ evokuje zaujímavé čítanie. A ono to až také hrozné na prvý pohľad nie je. Rozhovor s hokejistom Ladislavom Nagyom. Fajn. Ale čo s tým má župa? Ďalšia téma, že závery auditu Transparency International Slovensko. Lebo ako oni do každej činnosti župy zabrdli. A ako oni na základe toho prijímajú transparentné opatrenia. Už ani zmienka o tom, že ako pofidérne a najmä „transparentne“ vlastne bola TIS na tento audit tendrovaná. Rozhovor s pár poslancami, čo chcú v kraji presadiť. Farebná mapka uzávierok ciest v meste Košice (majstrovstvá už sú v plnom prúde, tak trochu po funuse) a pridali aj niečo viac o majstrovstvách. Tie však župa nijako extra neorganizuje. V máji sú organizované každoročné, už tradičné podujatia, typu Spišský Jeruzalem. Ten by totiž bol tak či tak, len teraz to nazveme „sprievodné podujatie majstrovstiev sveta v hokeji“ a máme plus bodíky do časopisu ako lusk. Téma vysunutého pracoviska v Bruseli, alebo kúpele pre piatich kamošov, má navodiť pocit ako títo experti donesú peniaze z Bruselu priamo na účty nás všetkých obyvateľov. Foto k tejto téme na ktorej v pléne (zrejme výboru regiónov) reční pán TRNKA čítajúc z mobilu poznámky, je fascinujúcim dôkazom toho, ako pán TRNKA urputne vybavuje peniaze. Len pre koho? Chápem, že sám v tom Bruseli už asi „nebiruje“, tak mu treba piatich mušketierov.

Tomu všetkému náučnému čítaniu na záver dominuje krížovka s tajničkou . Vyhrať môžete reklamné predmety KSK, ako inak, zase z našich peňazí.

Nedozviete sa, čo konkrétne pre rozvoj kraja robia. Nedozviete sa ani o kritickom zhodnotení účtovného roka 2018 hlavným kontrolórom. Ten vytkol nečerpanie kapitálových investícií. Viď jeho blog. Čo by si sypali popol na hlavu? To by predsa bolo riadne na hlavu. Vedia sa len chváliť a vyzdvihovať. Totálna propaganda.

Jedno sa však musí uznať. Nič podobné za éry Zdenka Trebuľu sa nedialo. Nikdy sme nič podobné takto často do schránky nedostali. Kvalitný papier, plnofarebná tlač, dobré vizuály. Skrátka je to profi práca nejakého vymakaneho „fejsmejkra“, to sa musí uznať. Masáž mozgu je takmer dokonalá. Keď sa však zamyslíte nad obsahom, tak musíte po poslednej strane prezerať celé noviny odznova, lebo vlastne neviete, čo ste sa dozvedeli. Obsah je typickým mlátením prázdnej slamy s cieľom vytĺcť politický kapitál z čoho sa len dá.

Naozaj je rozhovor s Lacom Nagyom zaujímavý, ale niekde do komerčných časopisov by to „pasovalo viac“. Nie do novín, ktoré si kladú za cieľ informovať o rozhýbaní kraja a sú financované z verejných zdrojov. Pán Nagy sa hýbe od detstva a aj na ľade sa hýbe skvele! To vieme všetci aj bez Trnku…., ale kam sa hýbe župa nevie vlastne nikto. Možno to vie len Rastik v šáliku. On má evidentne dôvod sa usmievať (alebo vysmievať?) nám všetkým.

Jednoducho Majstrovský príživník.

Utajená transparentnosť Rasťa Trnku

23.05.2019

Poznáte tú situáciu, kedy svojim deťom v návale lásky a eufórie, či istej túžby sa im zapáčiť, niečo sľúbite. Z dovolenky pri mori sa však kvôli neprideleným odmenám v práci, stane viac »

Previerky ako za totáča

22.05.2019

Štrajk zamestnancov DPMK, ktorý dnes opätovne začal v Košiciach nadobúda vesmírne dimenzie. Nejde len o to, že v tomto daždivom, akoby „vybavenom“ počasí by asi i tak väčšina ľudí ostala viac »

Plastika Trnkovej pravde nepomôže (Stavebný sektor v Košickej župe živorí)

03.05.2019

Transparency International Slovensko konečne vytasila výsledky protikorupčného auditu na Úrade Košického samosprávneho kraja. Makali na tom tvrdo od augusta minulého roku doteraz. Už v diskusii viac »

andrej kiska

Kiska: Musíme sa spájať, spolupracovať a zabojovať o hlas každého voliča

27.05.2019 15:58

Kiska, ktorý zakladá vlastnú politickú stranu, však tvrdí, že spojiť by sa nemali len tri politické subjekty.

Polícia, Nemecko, kukláči

V Rakúsku zadržali Slováka, ktorý zneužíval dievčatá cez internet

27.05.2019 15:53

Na dolapení slovenského zločinca v Rakúsku sa podieľali aj experti slovenskej polície z odboru počítačovej kriminality.

asfalt D3 čadca

Časť obchvatu Čadce už asfaltujú. Pozrite si video

27.05.2019 15:31

Obchvat Čadce má byť hotový v decembri 2020. Aj keď časť ciest sa už asfaltuje, mostné objekty sú stále v štádiu hrubej stavby.

Bratislava, stanica, vlak, železnice

Medzi Bratislavou a Prahou pôjde nový pár najmodernejších vlakov

27.05.2019 15:20

Medzi Bratislavou a Prahou bude premávať nový pár vlakov kategórie railjet.

darinarufusova

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 57499x
Priemerná čítanosť článkov: 1643x

Autor blogu

Kategórie