Založ si blog

Chuck Norris z Ťahanoviec vracia úder!

Brzdiť rozvoj sa nemá.

Brzdiť dobrovoľníkov sa nemá.

Brzdiť výsadbu stromov sa nemá. No zo všetkého najviac sa nemá klamať! To vie aj malé dieťa. A nemá sa to robiť ani vtedy, keď chcem verejnosti podsunúť dôvody „nasilu“ zatiahnutej ručnej brzdy zeleného projektu.

Stalo sa to i mne. Zabudla som ju zatiahnutú a potom som sa čudovala, že auto nevládze. Zasmradila som všetko, čo sa dalo, ale pred otcom som to priznala. Celú svoju hlúposť. Lebo tak som bola vychovaná. Povedať pravdu, aj keď je to ťažké a hrozí facka.

Naši aktivisti v meste Košice, dnes hrdí poslanci mesta, nepriznajú, čo im reálne prekáža na aktivitách Dobrovoľníckeho centra Košice. Facky sa neboja, lebo cez priateľské média útočia zbraňami, ktoré im ale Chuck Norris z Ťahanoviec takpovediac omlátil o hlavu. Tvrdiť totiž, že na svoje aktivity nemali súhlas, či zmapované siete, ba že pozemky sú nevysporiadané, sú riadne bludy. Starostovia mestských častí, či už pani Kovačevičová z Jazera, alebo pán Ihnát z Ťahanoviec rezolútne odmietajú „černotu“ z ktorej sú obviňovaní. Pozrime sa na argument „pozemky“. Keby sme sa mali opierať o vlastníctvo k pozemkom, tak si polovicu agendy môžu starostovia odpísať. Môžu si vyložiť nohy a škrabkať si brušká. Neviem o čom trepe pán Lipták, že cudzie pozemky….  Od chodníkov, po cesty, parkoviská a až po venčoviská pre psov, sú to väčšinou plochy na cudzích nevysporiadaných pozemkoch. Veď aj taký breh a okolie Jazera, či rieky Hornád nie je majetkom mestskej časti a napriek tomu sa pomáhajú o nich starať. Chodníky a cesty sú taktiež nevysporiadané, ale Chuck Norris ich v zime aj tak osobne čistil lopatou. Mohol si povedať: „Však pozemky nie sú naše. Keby niečo. Som z obliga“. Čo toto je, ľudia dobrí, za argument? Normálnemu človeku stojí rozum.

Údržba vysadených stromov trápi pána Liptáka, ba dokonca vraj Správa mestskej zelene nedala súhlas. Naproti tomu starosta disponuje všetkými súhlasmi/stanoviskami vlastníkov sietí a Správa mestskej zelene tiež nebola obídená. Kto teda klame? Kto zavádza a dramatizuje? Chuck tieto fakty deklaruje aj v diskusii pod invektívnym článkom a myslím, že by bol ochotný poskytnúť to k nahliadnutiu. Predsa nie je taký diletant, že bude kopať jamy tak, že naruší vedenie plynu a ohrozí svojich obyvateľov. Že jaký ohňostroj? To aktívni, reálne však neaktívni smieškovia, na čele s večným papierovým „ekológom“ Karolom Labašom budú dookola dehonestovať činnosť Dobrovoľníckeho centra a starostov typu p. Ihnát? Dokonca je jeden príspevok pána Labaša vymazaný, lebo porušil kódex diskutujúceho? Sa nám až tak rozohnil? Prečo je taký nas….tý? O čo im všetkým ide? A čo vlastne doposiaľ pre zeleň v meste urobili oni? Keď sa z aktivistov stanú politickí činitelia, zrazu objavia aj silu papiera a úradov, či povestných „pečiatok“??? Kam sme sa to dostali?

Košický Oktagon tak naberá na obrátkach. Aktivisti však majú smolu, že majú v ringu Chucka Norrisa z Ťahanoviec a Xenu z Jazera. Podľa avizovaného ďalšieho sadenia stromčekov vyzerá, že sa k nim pridá aj Lorenzo (Ladislav Lörinc) starosta zo sídliska KVP. Vyzerá, že všetci bojujú zbraňami najúčinnejšími: svojimi kompetenciami, zákonmi a pravidlami, ale najmä zápalom a energiou. Ručná brzda zatiahnutá  klubom nezávislých, nech si ostane zatiahnutá. Túto káru navrhujem radšej odstaviť a ísť peši.

Kreatívne poplatky v meste Košice

04.10.2019

Nedávno sa zišla špička kultúrnej Košickej obce a tvorili stratégiu rozvoja kultúry v meste. Podelení do skupiniek dostali zadania a tie mali realizovať. Na záberoch z podujatia nechýbal všetečný viac »

Novinári dostali konečne „na bendžo“!

27.09.2019

Konkrétne tí z regionálneho periodika Korzár. Uverejnili totiž článok plný nie že vyslovene neprávd, ale neoverených tvrdení len materiálov od ansámblu vedenia mesta Košice. Už viackrát viac »

Chuck Norris z Ťahanoviec

24.09.2019

Azda každý Košičan vníma aktivitu dvoch výrazných starostov vo svojich funkciách. Myslím konkrétne starostu mestskej časti Ťahanovce p. Ihnáta a starostku mestskej časti Nad Jazerom, p. Kovačevičovú. viac »

turecko, sýria, útok, kurdi

Kurdi sa dohodli s Damaskom na rozmiestnení armády na hranici s Tureckom

13.10.2019 21:49, aktualizované: 22:05

Dohodu podľa nemenovaného zdroja Kurdi uzavreli s vládou v Damasku prostredníctvom Ruska.

SR NRSR výbor zdravotníctvo zasadnutie BAX

Pacient môže zmeniť lekára, ak stratil dôveru

13.10.2019 20:00

Prípad 15-ročného Lukáša, ktorý musel na operáciu mozgu čakať dva mesiace, otvoril mnoho otázok.

New York, One World Observatory, One World Trade Centre, WTC, vyhliadková plošina, Manhattan, Ground Zero

Najbohatším mestom sveta je New York, má veľa ľudí s plnými peňaženkami

13.10.2019 18:57

New York, v ktorom žije 65 miliardárov a vyše 380 tisíc milionárov, je najbohatším mestom sveta.

DANKO: Vyjadrenie po Koaliènej rade

Danko: Gott pre mňa zostane navždy najväčším československým spevákom

13.10.2019 18:32

V hradnej kaplnke Bratislavského hradu sa konala svätá omša za zosnulého speváka.

darinarufusova

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 99349x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie