Založ si blog

Previerky ako za totáča

Štrajk zamestnancov DPMK, ktorý dnes opätovne začal v Košiciach nadobúda vesmírne dimenzie.

Nejde len o to, že v tomto daždivom, akoby „vybavenom“ počasí by asi i tak väčšina ľudí ostala doma alebo by vzali auto. A nejde ani o to, že situácia sa stala predmetom blogovania. Ide o to KTO bloguje a čo, a to na akože objektívnych stránkach denníka SME. Bloguje totiž viceprimátor mesta Košice, pán Marcel GIBÓDA. Tento náš pán sedemstoličkový opäť potvrdil svoju multifunkčnosť. Perlil ako najvýkonnejšia vírivka. Popri tom všetkom, čo MÁ za povinnosť! pre mesto robiť, stíha lustrovať členov štrajkového výboru. Dokonca pridá printscreen, že na fejsbuku otvorene, táto pani podporila Martina Petruška, kandidáta Smer SD v komunálnych voľbách. Pripomína vám to niečo? Za totality šmírovali ŠTB-áci pri kostoloch, kto ide na omšu. Dnes títo aktivisti lustrujú vaše statusy a sociálne siete. Prešli mnou zimomriavky. Je toto normálne? Je pán GIBÓDA normálny? Myslím, že tým domaľoval obraz svojej ne/ľudskej podstaty. Jeho podstatou je neustále slovne kameňovať kohokoľvek, kto má iné politické sfarbenie než on. To je demokracia? To je pluralita názorov?

Pre neho je tým všetko už uzavreté, už mu nejde o to čo žiadajú odborári, už je to pre neho boj Smeru „s povzdálí“. Poťahujú vraj smeráci motúzikmi a je mu ľúto, že doplácajú na to ľudia. Och koľká citlivosť. To je však len čistá pretvárka. Pán GIBÓDA nemá srdce. Je to bezcitný paranoidný politik. Politika v jeho podaní je honom na smerácke čarodejnice a ľudí, ktorí zmýšľajú ľavicovo alebo inak než ich zlepenec. Prečo takto automaticky dehonestuje človeka, len preto že otvorene sympatizoval s kandidátom inej strany? Prečo hádže všetkých štrajkujúcich do nejakého kotla, pod ktorým kúri ON, aby ich všetkých uvaril a ľuďom naservíroval polievku „lebo Smer“? Dokedy bude môcť za všetko zlé v našom meste Smer? Nemôže náhodou Smer aj za to, že sme prehrali s Kanadou a Nemeckom?

Pokiaľ si pamätám, prvé vyjadrenia pána Polačeka, boli také, že páni krízoví manažéri dosadení do DPMK, mali byť len na pol roka. A potom majú prejsť výberovým konaním. Dovtedy mali za úlohu situáciu v DPMK stabilizovať. Však vedeli, že to nebude ľahké. Preto tam predsa prišli.

A čo zatiaľ robia? Hľadajú všemožne prepojenia štrajkujúcich ľudí na Smer. Je krízový manažér len o tom, že opýta od mesta peniaze, lebo aké je všetko „dodrbané“ za bačovania Smeru? Veď nech povedia konkrétne opatrenia. Konkrétne veci, čo neboli nastavené v súlade s nejakým zákonom. Nech povedia svoju víziu, títo krízoví manažéri.

Neriešia sa nehorázne platy manažmentu DPMK. Všetky stoličky dnes majú „odborníci“ od rýb a manažérski „exoti“, pardón sú to „experti“ bez skúseností s dopravou. Nerieši sa to, že každoročne podľa výročných správ sa museli dofinancovať straty v DPMK. Stačí si pozrieť rokovania mesta Košice a správy DPMK. Aj kvôli stratovosti nakoniec trolejbusová doprava bola postupne eliminovaná. Verejná doprava nikdy v žiadnom meste nie je zisková!

Pán expert na alibizmus, GIBÓDA v blogu vraví dokonca o 30 rokoch zanedbania. Už zabudol, že vo vedení mesta boli aj Knapík a Bauer? Tým vlastne obvinil všetkých aj tých  svojich (on 30 rokov dozadu, vtedy asi v piesočku, veľmi citlivo vnímal problémy DPMK). Aké však ozdravné procesy zaviedli od decembra oni? Nuž títo páni nemôžu chudáci od decembra mať nastavené žiadne ozdravné procesy. A to preto, lebo tí, čo tam prišli, najprv zisťujú o čom celé DPMK vôbec je!

Električku dovtedy ani nevideli, tí „krízoví manažéri“ zvnútra. Vyvážali sa na svojich autíčkach a manažovali si svoje firmy alebo súkromné (a paradoxne aj firmy dodávajúce pre DPMK). Viď príspevok iného blogéra o krízových manažéroch, pričom jeden z nich roky pôsobil vo firmách obchodujúcich práve s DPMK.

Noví predstavitelia mesta dnes dookola žiadajú o trpezlivosť, ale pri dvihnutí platu primátora už takí trpezliví neboli.

Z doterajších činov a správania pána GIBÓDU možno povedať, že vykazuje známky pokryteckého a zlého človeka. Je hrozné, že sa dostal do vedenia mesta niekto, kto v snahe obhájiť svoju neschopnosť sa uchýlil k lustrovaniu minulosti ľudí. Toto je na tyčku vážení a ukážka slobody, ktorú oni vnímajú po svojom!!!

Všetkým takto nimi onálepkovaným ľuďom dobrej vôle odkazujem: nálepku už má aj Gibóda a Polaček.

„Neschopní a navyše aj nedemokratickí ufňukanci a sliediči“.

Vodárenská ňúračka v Košiciach po pol roku v kresle

18.06.2019

Posledné obdobie čítame až priveľa „vodárenských článkov“ v košickom lokálnom a novinárskymi cenami ovenčenom denníku. Doposiaľ som vodárne registrovala ako organizáciu, vďaka ktorej viac »

F®ešácke Košice

13.06.2019

Všetci máme v živej pamäti ako pred komunálkami odvšadiaľ vyskakoval p. Polaček. Bol takmer v každej chladničke. Dojímavý bol na foto s cyklo helmou, ba aj rastlinkou v ruke. LEBO chce zelenšie viac »

Konečne za niečo v Košiciach nemôže SMER!

07.06.2019

Áno! Smer nemôže za náhle „vydutú“ koľajnicu na električkovej trati v Košiciach. Predstavte si! Nemôže za to bývalé vedenie mesta. „Vydutá“ koľajnica je totiž na tej tridsaťročnej viac »

Budova europarlamentu, europarlament

Ústavný súd zamietol podanie KDH voči výsledku eurovolieb

26.06.2019 13:21

KDH má čakať na jeden mandát, kým nastane brexit.

Steven Mnuchin

Mnuchin: Dohodu s Čínou máme hotovú na 90 percent

26.06.2019 13:18

Spojené štáty a Čína sú blízko k dosiahnutiu dohody o obchode. Povedal to v stredu pre televíziu CNBC americký minister financií Steven Mnuchin.

Izrael / Palestína /

Omán chce na palestínskych územiach zriadiť diplomatickú misiu

26.06.2019 12:58

Týmto krokom chce Omán Palestínčanom preukázať svoju pretrvávajúcu podporu.

Bratislava Doprava Obmedzenia Uzávera cesta, autá

V Bratislave majú vzniknúť nízkoemisné zóny, určovať by ich mali mestské časti

26.06.2019 12:49

V oblasti riadenia kvality ovzdušia sú podľa magistrátu potrebné opatrenia, ktoré prispievajú k zníženiu znečistenia ovzdušia.

darinarufusova

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 66709x
Priemerná čítanosť článkov: 1668x

Autor blogu

Kategórie